MAYPHARM HAIRNA EXOSOME HAIRFILL 1x2,5ml - První Exosomální hair filler, přelomová technologie

Kód: A1537
Novinka Doručení 24h
Značka: MYPHARM
1 239 Kč / ks 1 499 Kč včetně DPH 1 239 Kč / 2.5 ml
Skladem
Můžeme doručit do:
23.7.2024

Řešení péče o pokožku hlavy. Zahušťování vlasů na bázi exosomů.

Hairna Exosome Hair Fill (2,5 ml) je první přípravek pro zahušťování vlasů na světě na bázi rostlinných kmenových buněk, vyvinutý pomocí unikátní technologie Maypharm pro omlazení pokožky hlavy a stimulaci růstu vlasů.

Hlavní aktivní složky:

 • Rostlinné kmenové buňky - 1%
 • Diaminopyrimidinoxid (alternativa k minoxidilu) - 1%
 • Extrakt z kalusové kultury Leontopodium Alpinum (Edelweiss) - 1%
 • Aloe bubliny - 2%

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stárnutí pokožky hlavy a vypadávání vlasů:

Alopecie a jiné vlasové anomálie mohou nejčastěji vyplývat z následujících příčin:

 • Ztráta kolagenu ve vlasových folikulech způsobená stárnutím
 • Ztráta kapilár v pokožce hlavy, což omezuje přísun kyslíku a živin do vlasových folikulů
 • Snížení velikosti folikulů a zvýšená produkce oleje způsobená hormonem DHT
 • Snížená schopnost regenerace a hojení pokožky hlavy v důsledku narušení ochranné bariéry pokožky

Hairna pro omlazení pokožky hlavy a stimulaci růstu vlasů:

Hlavní složka

Exosomy jsou malé extracelulární vezikuly o velikosti přibližně 100 nanometrů.

Jsou nejdůležitějším mechanismem mezibuněčné komunikace v našem těle, působí jako poslové doručující lipidy, proteiny RNA, které aktivují biologické reakce v přijímajících buňkách

Hlavní aktivní složky:

 • Rostlinné kmenové buňky - 1%
 • Diaminopyrimidinoxid (alternativa k minoxidilu) - 1%
 • Extrakt z kalusové kultury Leontopodium Alpinum (Edelweiss) - 1%
 • Aloe bubliny - 2%

Výhody exosomů:

 • Protizánětlivý účinek

Exozomy hrají velkou roli při zmírňování zánětu transportem enzymů potřebných k produkci extracelulárního adenosinu, silného protizánětlivého činidla, které reguluje imunitní aktivitu a poté zabraňuje nadměrnému zánětu pokožky hlavy a vlasových folikulů.

 • Stimulace strukturálních prvků ochranné bariéry kůže

Exozomy podporují syntézu klíčových složek kožní bariéry - sfingolipidů. Jedná se o esenciální epidermální molekuly, které zasahují do modulace kožních buněk, podílejí se na tvorbě ceramidů, proliferaci a diferenciaci keratinocytů, jakož i na produkci klíčového imunitního prvku epidermis (CAMP), udržují zdraví kožní bariéry.

Technologie izolace 2xosome:

Běžnou metodou izolace a čištění exozomů byla ultracentrifugace. U této metody však vždy dochází k určitému stupni destrukce exozomů.

Z tohoto důvodu jsou exosomy Hairna Hair Fill izolovány pomocí 2xosome, nové filtrační technologie, která úspěšně zachovává kvalitu každého jednotlivého exosomu.

Aktivní složky

Biotinoyltripeptid-1

Biotintripeptid-1 je trojaminokyselinový peptid, který kombinuje slavný kolagenový fragment - GHK- s biotinem, známým doplňkem, který posiluje vlasy a nehty. Výsledný biotinoyl tripeptid-1 vykazoval účinky na opětovný růst vlasů srovnatelné s minoxidilem.

Výhody biotinoyl tripeptidu-1

 1. Aktivace vlasových buněk - Podporuje proliferaci keratinocytů na bázi vlasových folikulů a napomáhá optimálnímu ukotvení vlasů stimulací syntézy adhezních molekul - lamininu 5 a kolagenu IV. Výsledkem jsou pevnější vlasy, které zůstanou déle na svém místě.
 2. Stimulace genové exprese - Stimuluje expresi genu Ki-67, proliferačního markerového proteinu spojeného s buněčnou proliferací a regenerací tkání, podporuje rekonstrukci poškozených vlasových folikulů.
 3. Regulace metabolismu vlasových buněk - Podporuje mikrocirkulaci vlasové pokožky a stimuluje buněčnou komunikaci, zlepšuje zásobování vlasových folikulů kyslíkem a živinami. To snižuje atrofii vlasových folikulů a známky stárnutí pokožky hlavy.

Tripeptid medi-1 

Měďnatý tripeptid-1 (GHK-Cu) je komplex mědi a peptidu, který se přirozeně vyskytuje v tělesných tekutinách, jako je plazma a sliny. Jelikož nedostatek mědi je jednou z příčin známek stárnutí pokožky a řídnutí vlasů, tento tripeptid se rychle stává populární složkou při ošetření vlasů a pokožky hlavy.

Výhody tripeptidu mědi-1

 1. Zvětšení vlasových folikulů - Při zkoumání vlastností GHK-Cu na hojení ran bylo zjištěno, že vlasové folikuly v této oblasti jsou zvětšeny, což nakonec vedlo k objevu, že měděné peptidy stimulují růst vlasů stimulací buněčné proliferace vlasových folikulů, což vede k větším vlasovým folikulům, které produkují delší a hustší vlasy.
 2. Regulace cyklu růstu vlasů – Peptidy mědi stimulují a prodlužují fázi růstu vlasů (anagen), takže vlasy mají více času na aktivní opětovný růst a stávají se hustšími. Podílejí se také na zkracování neaktivní fáze vlasových folikulů (telogen), snižují vypadávání vlasů a zabraňují předčasnému odumírání vlasových folikulů.
 3. Inhibice hormonu DHT - Dihydrotestosteron (DHT), hormon přeměněný z testosteronu, je hlavní příčinou androgenního vypadávání vlasů. DHT je konvertován enzymem známým jako 5-alfa reduktáza, o které se ukázalo, že je blokována peptidy. Tímto způsobem peptidy mědi blokují produkci DHT a zabraňují dalšímu vypadávání vlasů.

Polypeptidy

 1. sh-polipeptyd-1 (FGF2) - Syntetizovaná kopie lidského genu kódujícího základní fibroblastový růstový faktor (FGF2). Stimuluje růst a proliferaci fibroblastových a keratinocytových buněk, jakož i syntézu kolagenu a jiných složek extracelulární matrice, čímž podporuje zdraví kožní bariéry.
 2. sh-polipeptyd-4 (SCF) - Syntetizovaná kopie lidského genu kódujícího faktor kmenových buněk (SCF). Hraje důležitou roli při tvorbě krvinek a melanocytů, reguluje přežívání a proliferaci melanocytů u dospělých, udržuje správný transport pigmentu (zabraňuje šedivění vlasů).
 3. sh-polypeptyd-12 (NOG)Syntetizovaná kopie lidského genu kódujícího protein Noggin (NOG). Noggin je signální molekula, která hraje roli při vývoji tkáně a vzniku specializovaných buněk. Výzkum ukazuje, že k vyvolání růstové fáze vlasových folikulů (anagen) je nutná nogginová signalizace.

 KATEGORIZACE:

 • Kosmetika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: